Edu.tr ve Gov.tr uzantılı sitelerden backlink almak - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

24 Aralık 2017 Pazar

Edu.tr ve Gov.tr uzantılı sitelerden backlink almak

Edu.tr ve Gov.tr uzantılı backlink
Edu.tr ve Gov.tr uzantılı backlink
Edu.tr ve Gov.tr uzantılı sitelerden nasıl backlink alınır? Edu.tr ve Gov.tr uzantılı sitelerden aldığımız backlinler ne kadar faydalı olur? Edu.tr ve Gov.tr uzantılı siteler neden bu kadar önemli arama motorlarınca?..

Backlink nedir, nasıl ve nerelerden alınır, SEO çalışmaları için faydaları nelerdir? gibi sorulara daha önce paylaştığım şu içeriklerde yer vermiştim.
  1. Bir yabancı kelime daha 'backlink' nedir?
  2. Backlink almak ne işimize yarar?
  3. Backlink alınabilecek kaliteli siteler
  4. Nerelerden ücretsiz backlink alınır?
Bu içeriklere göz atarak "backlink" kelimesi ile ilgili tüm soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

Edu.tr ve Gov.tr uzantılı siteler


Bu uzantılara sahip domainler (alan adları) genelde devlet kurumlarına aittir. Ticari amaçlar güdülmez ve hizmet amaçlıdır. Sırf bu yüzden zaten arama motorlarınca değerli görünürler. Ayrıca Edu.tr ve Gov.tr uzantılı sitelerden kolayca link alınamadığı içinde verilen linkler yani backlinkler değerli görünür. Facebook'u örnek verebilirim burada mesela. Facebook global anlamda ilk on web sitesi arasında, yani oldukça değerli bir site. Normal şartlarda Facebook'tan aldığımız linkler arama sonuçlarında bizi üst sıralara taşımalı. Ama Facebook'tan link almak oldukça kolay olduğu için pek etki etmiyor. A sosyal imleme konusunda yardımcı olabilir mi, belki.

İşte bu yüzden Edu.tr ve Gov.tr uzantılı sitelerden backlink almak oldukça önemli dostlarım. Hatta bir önceki yazımda bu konu için canlı bir örnek.

Edu.tr ve Gov.tr uzantılı backlink almak


Şimdi gelelim ücretsiz olarak Edu.tr ve Gov.tr uzantılı sitelerden nasıl backlink alırız sorusunun yanıtına. Genelde bu tür sitelerden yorum yoluyla backlinkler alınır. Ama o yorum yapılabilen siteleri bulmak bile zordur. Hatta SEO canların bu uzantılara sahip sitelerden arşivleri bile bulunur. Ama o sitelere ulaşmanın şöyle kolay yolları vardır.

Edu için;
site:.edu inurl:node comment
Gov için ise;
inurl:.gov.tr "Leave a Reply"

Bunları arama motorlarında arattığınızda yorum imkanı sunan Edu ve Gov uzantılı sitelere ulaşabilirsiniz. Yorumlara nasıl link eklenir.

Konuyla ilgili sorularınız olursa yorum yaparak bildirebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder