En basit haliyle, Bitcoin ve Bitcoin madenciliği nedir? - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

10 Aralık 2017 Pazar

En basit haliyle, Bitcoin ve Bitcoin madenciliği nedir?

Bitcoin ve Bitcoin madenciliği nedir?
Bitcoin ve Bitcoin madenciliği nedir?
Son zamanlarda çok sık duyar olduk bu kelimeyi, Bitcoin. Peki nedir bu Bitcoin, bir sanal para birimi mi? Nasıl üretiliyor? Bir Bitcoin kaç dolar ya da kaç Türk Lirası ediyor?

YouTuber Barış Özcan'ı duymuşsunuzdur. Kendisi YouTube kanalında harika içeriklere yer veriyor. O kadar kaliteli içerikler paylaşıyor ki, çoğu haber sitesinde her hafta yer almayı başarıyor. Oldukça karmaşık konuları bir hafta boyunca detaylı olarak araştırıyor ve en basit haliyle bizlerle paylaşıyor. Bu hafta ise son zamanların en çok konuşulan konularından birine yer vermiş, Bitcoin.

Videoya geçmeden önce basitçe Bitcoin'den bahsetmek gerekirse, herhangi bir merkez bankası veya resmi bir kuruluş ile ilişiği olmayan elektronik bir para birimidir diyebiliriz. 3 Ocak 2009'da Satoshi Nakamoto adlı kimliği belli olmayan biri tarafından duyuruluyor. Zaman içerisinde değerlenerek bir çok kişiyi zengin eden bu sanal para birimi 21 milyonla sınırlandırılmış. Şu an ise bir Bitcoin'in 59.024.63 TL değerinde. Şimdi videoya geçebiliriz.

Bitcoin insanlık tarihinin en önemli icadı olabilir mi?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder