iPhone X ve One Plus 5T Karşılaştırması... - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

7 Aralık 2017 Perşembe

iPhone X ve One Plus 5T Karşılaştırması...Çinli şirket OnePlus, bu hafta 5T'yi resmen açıkladı , en son derece fiyatlı akıllı telefon, amiral gemisinin mükemmel özellikleri ile iPhone X'den daha fazla seviliyor.

OnePlus 5T'yi iPhone X'le karşılaştırıyoruz..Bakalım hangisi daha iyi..

Tasarım&Dizayn

OnePlus 5: 156x75x7.3 mm, 162 gr

iPhone X: 143.6x70.9x7.7mm, 179g


Fiyatdaki farklara rağmen, OnePlus 5T ve iPhone X, özel görünümlü cihazlardır.OnePlus 5 öncesi gibi, 5T'de de iPhone 8'de görülen benzersiz alüminyum kasa bulunuyor. Öncülünün aksine, 5T de, cihazın arkasında kaydırılan parmak izi tarayıcısını gören bir all-screen tasarımı bulunuyor.

Apple'ın uzun süredir kullanılan Dokunmatik ID sensörünü  daha iyi bir tasarım için kaldırıyor bunun yerine yeni çıkardığı yeni Face ID teknolojisi kullanıyor.Bu yüz tanıma teknolojisi en doğru ve güvenli yüz kimlik doğrulama teknolojisidir.

OnePlus 5T'nin kilidini açmak için 100'ün üzerinde benzersiz tanımlayıcı kullanan ve telefonun standart ön yüz fotoğraf makinesini kullanarak onları okuyan 'Yüz Kilidini'ni kullanıyor. OnePlus'ın çözümü, belki de bir kullanıcının yüzüne 30.000 kızıl ötesi nokta bulan Face ID kadar doğru değilken bazı ilk değerlendirmeler Apple'inkinde daha hızlı olduğunu iddia ediyor.


iPhone X, metal çerçeve ile çevrili, tümüyle birinci sınıf bir tasarıma sahiptir. Apple'a göre, aynı zamanda 'mikroskobik seviyede' bir su geçirmez koruma sunmaktadır, buna karşılık OnePlus'un bu kadar gelişmiş koruması yoktur.

Sunulan renkler açısından iPhone X, Uzay Gri ve Gümüş renklerinde, OnePlus 5T ise yalnızca Gece Siyahı rengi mevcut olacak.


Ekran Özellikleri

OnePlus 5T: 6 inç 1080x2160 optik AMOLED ekran (401ppi)

iPhone X: 5,8 inç Super Retina (2436x1125, 458ppi) OLED kenardan kenara görüntüleme


5T'deki 6 inç ekranı henüz bir OnePlus daki en büyük ekran. Çözünürlük aynı 401ppi piksel yoğunluğunu veren OnePlus 5'lerdeki gibi ama hafif bir iyileşme gösterdi ancak bu, 458ppi Süper Retina çözünürlüğü sunan iPhone X ile yarışamayacak düzeyde.

Yine de, OnePlus 5T'nin 18: 9 ekranında Apple'ın imza attığı 'çentik' özelliği yok, ancak bu iyi bir şey olabilir.

Her iki ekran da OLED teknolojisini kullanıyor, bu da her ikisinin de benzer bir netlik ve parlaklık seviyesi sunması gerektiği anlamına geliyor. Ayrıca iPhone X, beyaz dengesini çevreye uyacak şekilde ayarlayan Apple'ın TrueTone'unu ve iPhone'u "Güneş Işığı Ekran" olarak adlandırılan yeni bir modu sunan OnePlus 5'i ilk iPhone olarak tanıtan benzer yazılım özelliklerini uyguluyor.. " Işık, harika bir görüntüleme deneyimini kolaylaştırmak için. "

Donanım ve Depolama

OnePlus 5T: Qualcomm Snapdragon 835 CPU, 8GB RAM, 64GB veya 128GB depolama

iPhone X: A11 Biyonik CPU, 3GB RAM, 64GB veya 256GB depolama


OnePlus 5T, bu yılki Android amiral gemilerinin çoğunda olduğu gibi, Qualcomm'un 10nm'lik Snapdragon 835 işlemcisini ve OnePlus'ın 8GB'lık RAM'la  birleştirilmesini içeriyor. Akıllı telefonun kıyaslamasını henüz yapmadığımız halde, performans açısından çoğu şikayet edecek gibi görünüyor.

Öte yandan, iPhone X, Apple'ın ürettiği bir GPU ile eşleştirilmiş olarak gelen Apple'ın yeni A11 CPU'sunu içeriyor. Bu altı çekirdekli işlemci, iki düşük performanslı çekirdeğe ve dört yüksek performanslı çekirdeğe ayrılıyor; normal çekirdekler, önceki A10 çipinden yüzde 25 daha hızlı ve yüksek performanslı çekirdekler ise yüzde 75 daha hızlı A10 SoC. Apple ve  benchmark skorlarına göre, bugün piyasadaki en hızlı mobil sistem.


OnePlus 5T, 64GB veya 128GB dahili olarak bulunurken, iPhone X 64GB veya 256GB seçeneği sunuyor. İki telefonda dahili bir microSD bağlantı noktası sunmuyor.


Yazılım

OnePlus 5T: Android 7.1.1 Nuga

iPhone X: iOS 11


IOS'un Android'e karşı hazırlanması her zaman zor, çünkü neredeyse herkes hangi işletim sistemini kullanacağını biliyor.

IPhone X, doğal olarak, çalışan iOS 11'i taşıyor. Bu, yalnızca Face ID, animasyonlu emoji (veya 'Animoji'), evde gezinme ve çoklu görev için yeni jestler de dahil olmak üzere, yüksek fiyatlı amiral gemisinde mevcut olacak bazı özellikleri getiriyor ve portre aydınlatma ve selfie modları.

OnePlus 5T, Android Nuga'yı çalıştırıyor ancak firma, Google'ın yeni Oreo yazılımına hızlı bir geçiş yapmayı vaat ediyor. Firma OxygenOS'un rakip üreticileri tarafından sunulan "daha hızlı, daha temiz ve daha özelleştirilebilir" "rafine" bir yazılım deneyimi vaat ederek 5T'de bazı iyileştirmeler uygulanacağını da iddia ediyor.

Bu, OxygenOS'un yeni platformu sayesinde, daha hızlı ve daha tutarlı bir güncelleme ile daha hızlı bir yazılım geliştirme sürecine olanak tanır.


Kameralar:


OnePlus 5: Çift 20MP + 16MP (f / 1.7), 16MP ön kamera

iPhone X: OIS, 7MP öne bakan, çift 12MP (f / 1.8 ve f / 2.4)

Hem OnePlus 5T hem de iPhone X, çift kamera  sunuyor ve en azından kağıtta, Apple'ın iki 12MP sensörüne kıyasla, çift 20MP ve 16MP kameralarıyla birlikte daha ucuz olan 5T  öne çıkıyor.

Bu, OnePlus 5'de görülenle neredeyse aynı bir özellik olsa da, 5T'nin ikinci kamerası, düşük ışıklı fotoğrafçılığın geliştirilmesi için daha büyük bir f / 1.7 diyafram ile donatılmış olarak geliyor. Firma aynı zamanda Akıllı Piksel Teknolojisinin ikinci kamera ile dört piksel birleştireceğini ve böylece düşük ışıklı ortamlarda gürültüyü azalttığını ve netliği arttırdığını ve yeni Portre Modu'nun benliğinizi daha bulanık hale getireceğini iddia ediyor.

OnePlus, ön tarafa bakan kamera için de Apple'ı 7MP lensle karşılaştırıldığında 16 MP kamerası gayet gözönünde bulundurmaya değer.


Pil -Batarya:

OnePlus 5T: 3,300mAh batarya, En Hızlı Şarj Olma (Dash Charge)

iPhone X: Kablosuz Şarj, 2 saat Civarında Batarya 0 dan Doluyor


OnePlus 5T, bütün gün boyunca kolaylıkla bulabildiğimiz OnePlus 5 ile aynı 3,330mAh pilleri kullanıyor.. Ayrıca Dash Charge desteğini de içeriyor ve OnePlus size sadece 30 dakika sonra gün içinde kullanabileceğiniz şarj seviyesini yakalayabileceğini iddia ediyor.

IPhone X, hızlı şarjın yanında kablosuz şarjda sunuyor. Aynı zamanda kablosuz şarjı destekleyen ilk iPhone'dur, bu özellik OnePlus 5T de yoktur..Apple, iPhone X'deki pil boyutunu belirtmezken iPhone 7'den iki saat daha uzun sürecek ve 21 saat konuşma süresine sahip olacaksınız diyor.


Fiyat:

OnePlus 5T: 499$

iPhone X: 999$

64GB model için 499 $ 'dan başlayan fiyatlarla, bir iPhone X fiyatı ile karşılaştırıldığında iki adet OnePlus 5T alınabiliyor.


Karar

Parlayan fiyat farkına rağmen, OnePlus 5T ve iPhone X kağıt üzerinde benzer gibi gözüküyor. Her iki telefonda da tam ekran tasarımlar, ikisi de çift kamera ayarları sunuyor ve Apple'ın en doğru yüz tarama teknolojisi olduğu iddia etse de.

Olası bir olasılık olmamasına rağmen, OnePlus 5T, kullanıcıları iPhone X siparişlerini iptal etmeye ikna edecek; ilk izlenimlere göre, en azından - eşi benzeri görülmemiş fiyatıyla bunu yapabilecek kapasiye sahip..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder