Sitenizi güncel tutarak Alexa sıralamanızı yükseltebilirsiniz! - Vektörel Çizim İndir,Vektörel Logo İndir,Kartvizit,Davetiye

Güncel Yayınlar

Post Top Ad

1 Aralık 2017 Cuma

Sitenizi güncel tutarak Alexa sıralamanızı yükseltebilirsiniz!

Alexa
Alexa
"Alexa nedir, ne değildir? Ne işe yarar? Alexa sıralaması nasıl kontrol edilir?" gibisinden sorulara daha önce "Alexa nedir? Alexa sıralaması nasıl yükseltilir?" başlıklı yazımda yer vermiştim. Bu yazımda ise Alexa sıralamasına oldukça etki eden bir konudan bahsedeceğim, güncellikten.

Dijital dünyada web sitelerin, blogların bir nevi kalitesini belirleyen bir sistem diyebilirim Alexa için. A ne kadar başarılı bilemem. Ama elimizde kalan bir Alexa var. Mesela bir web sitesine kaliteli diyebilmemiz için o web sitesinin ne tür özellikleri olmalı? Bi' düşünelim...
  • Ziyaretçi sayısı yüksek olması gerekiyor en başta.
  • Düzenli olarak içeriklerin giriliyor olması gerekiyor. Yani güncel olması şart.
  • Yorum da almalı içerikler tabi.
  • Görünümü de güzel olmalı diyeceğim ama Alexa bunu pek iplemiyor sanırım.
  • Son olarak ta kaliteli sitelerden backlink almış olmalı.
İşte bunlar ve bunlara benzer özellikleri denetleyerek Alexa, siteleri sıralıyor. Şimdi bu maddelere baktığımızda kilit nokta ortaya çıkıyor, "düzenli olarak içerik paylaşmak". Neden diye sorarsanız.

Düzenli olarak içerik paylaştığınızda bir süre sonra ister istemez ziyaretçi sayınız artacak. E tabi ziyaretçi sayısı arttıkça yorumlarda gelmeye başlayacak ve tabi sevenleriniz artacak. Sizi kendi sitelerinde ya da farklı web sitelerinde başka kullanıcılara önerecekler. Backlink sorunu da çözüldü.

Sonuç olarak anlaşılıyor ki düzenli olarak içerik paylaşmak Alexa sıralamamızı yükseltmemiz için oldukça önemli. Hatta tek yapmamız gereken şey diyebiliriz. Tabi işin hileleri de mevcut ama biz o konulara pek girmeyelim.

Bu arada konunun canlı örneğini de Blog Tecrübem dostlarım. Son bir kaç gündür içerik paylaşmadığım için Alexa sıralamam 8 binden 10 bine düşmüş.

Son olarak ta şunu özellikle belirtmek isterim. Sitenin blogspot.com uzantılı olması Alexa'da olumsuz etkiye sebep olmaz. Bu konuda SEO cuyum diye gezinenler çok atıp tutuyor, siz onlara kulak vermeyin.

Konuyla ilgili sorularınızı ve tecrübelerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder